יישור שיניים בזכרון יעקב לכל הגילאים

יישור שיניים בזכרון יעקב  הינו תהליך שיקומי לטיפולי שיניים אסתטיים ותפקודיים המתאים גם לילדים וגם למבוגרים

.

למה יישור שיניים?

יישור שיניים , בתחום האורתודנטיה, הינו תהליך שיקומי למבנה השיניים , בכדי לתת מענה לבעיות אסתטיות ותפקודיות, טיפול שמתאים גם לידים וגם למבוגרים, במאמר זה נסקור לכם את הטיפול הקונבנציונלי , ליישור שיניים במסגרת, טיפול לשיקום הפה, המטרה הסופית , הינה לשקם את מבנה השיניים, כך שהתוצאה הסופית הינה חיוך חדש , ובטחון עצמי.

מה זה יישור שיניים ולמה  הוא מבוצע?

יישור שיניים במיוחד מבוצע לאחר גילוי עיוותים במבנה הלסת והשיניים – או שיניים בולטות יתר על המידה.או גם צפיפות יתר בשיניים או ההפך הימצאות מרווחים בין מבנה השיניים.

לכן הטיפול של רופא השיניים נועד בעצם לפתור את הבעיה בכדי לתת מראה אסטתי טוב ויפה וגם מבחינה פונקצינלית של הלסת.

מהי השפעת צפיפות השיניים על הבריאות?

 .צפיפות יתר לדוגמא עלולה ליצור מצב של עששת כי קשה לנקות את השיניים בצורה יעילה ומהירה.מצד שני יש הפרעה לדיבור אם הלשון נכנסת למרווחים בין השיניים.- במצב השני אם השיניים בולטות בלסת עליונה או תחתונה – כך לא נוצר מגע בין השיניים בעת סגירת הפה , הלעיסה לא תהיה תקינה מה שיוצר יובש בחניכיים עקב אי היכולת לסגור את הפה וגם מראה לא אסתטי של הפנים.

איך מבצעים את יישור השיניים בגשר מתכתי?

היישור יכול להתבצע בעזרת  מכשירים קבועים כמו טבעות או גם מכשירים ניידים כגון פלטות או גם ע"י מכשירים פונקציונליים. בכל מקרה אופן הטיפול נקבע ע"י הרופא לכל מקרה ומקרה. לכן רופא השיניים מפנה את המטופל לביצוע סריקה וצילום מיוחד ממוחשב בכדי למפות את מצב הפה ואת הלסת

יישור שיניים בזכרון יעקב

תוכלו היום לפנות למרפאה שלנו בזכרון יעקב ,הרופא המטפל יבצע בדיקות מתאימות לטיפול מסוג זה.

יישור שיניים קונבנציונלי מבוצע לרוב ע"י גשר מתכתי ,שמוצמד ללסת , להפעלת לחץ מבוקר שמתאים אותו רופא השיניים ,תוך שימוש בברקטים מיוחדים שמושכים או לוחצים על מבנה השיניים לכיוון הרצוי, כמובן רופא השיניים , חייב לבצע , בדיקות תקופתיות , בד"כ פעם לחודש לבדיקת מצב התקדמות יישור השיניים, ניקוי, והצמדת אלמנטים חדשים לגשר השיניים המתכתי.

 יישור שיניים במקרים מיוחדים:

יש לציין שיש מקרים מיוחדים הדורשים עקירת שיניים קבועות כדי לבצע יישור שיניים. אבל מומלץ בכל זאת כי כל ילד לקראת התחלפות שיני החלב ייבדק אצל רופא אורתודנט, או אצל רופא השיניים המטפל בכדי לוודא אם יש צורך בטיפול אורתודנטי כלשהו.בכל מקרה יש צורך לסיים את כל הטיפולים בפה מאד לשמור על היגיינת השיניים ויש להקפיד על צחצוח נכון לאחר כל ארוחה ולבצע ביקורים סדירים אצל השיננית.

* הערה:
המאמר אינו מאמר מדעי ואינו משקף את חוות דעת הרופא או את המרפאה – ואין לראות בו כהמלצה לטיפול.
ד"ר ניג'ם שאוכת-מרפאה להשתלות וטיפולי שיניים -רופא שיניים מומחה. כתובתנו : זכרון יעקב רח' ז'בוטינסקי 20 04-6392434 050-571-2958