ד"ר שאוכת -זכרון יעקב

בעיית חוסר שיניים אצל קשישים או אנשים צבוגרים הינה בעיה שמשפיעה על מיליוני בני אדם,  לרוב היא משפיעה לרעה על בריאותו הגופנית והפסיכולוגית של המטופל, ועלולה להוביל  את קשישים לבידוד והפרעה ותחושת חולשה כללית.

על פי דו"ח ארגון הבריאות העולמי (WHO),   חוסר ואובדן  שיניים  בקרב מבוגרים הוא מכשול מרכזי לחולה, דבר שמביא לכך שהחולה לא יכול לדבר או  וללעוס כראוי, כמו גם הפרעה חברתית ברורה, ונכות זו דורשת תשומת לב מיוחדת לצמצום השפעותיה על המטופל או בחיים שלו.

מקרים אלה עדיין טופלו בדרך המסורתית בעזרת תותבות כדי לפצות על השיניים האבודות. אמנם שיטה זו פתרה בעיה גדולה כחלופה ממשית  לשיניים טבעיות סינטטיות  בהיותה חזקה  אולם בקרב החולים הסובלים מחוסר יציבות , יש הטוענים שאחוז של  (יותר מ 50% ) אינם מסוגלים לאכול בצורה טבעית מה שגורם לתחושב לא נעימה בסביבה החברתץית שלהם.

בעשור האחרון התרחשה מהפכה של ממש בתחופ של השתלים והשתלות שיניים לכל הגילאים.כאלטרנטיבה ממש טוב ומצויינת בהתאם לצורך של הפציינט במיוחד של המבוגרים מביניהם.גם ניתן להחליף שן אחת או יותר ולאו דווקא את כל השיניים .ניתן בהתאם לכך להשתמש רק בשני שתלים בלסת התחתונה בכדי לקבע את התותבות ,דבר זה מייצב מאד את התותבות בחלק התחתון בהשוואה לתותבות בס מלא הסטנדרטי שנתמך ע"י העצם שעם הזמן נחלש לרוב העצם של הלסת התחתונה נסוגה מהר פי 4 פעמים מהעצם של הלסת העליונה .

השיטה הזו נועדה בעצם לתת פתרון טוב לאותם אנשים בכדי לקבל שיניים יותר יציבות .שיטה זו מסייעת  גם למטופל להחזיר את ביטחונו ולשפר את רמת הבריאות הגופנית והנפשית כפי שהוא מסייע לגוף ליהנות ממזון רמת חיים יותר גבוהה.

* הערה:

המאמר אינו מאמר מדעי ואינו משקף את חוות דעת הרופא או את המרפאה – ואין לראות בו כהמלצה לטיפול.

 

ד"ר ניג'ם שאוכת-מרפאה להשתלות וטיפולי שיניים -רופא שיניים מומחה. כתובתנו : זכרון יעקב רח' ז'בוטינסקי 20 04-6392434 050-571-2958

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On Youtube